Kateřina Polanská

Svatební vizážistka

Jak mít o 10 let mladší vzhled. V hlavní roli KYSLÍK – VODA – ŽIVINY

model-2498668_1920

Přestavte si, že vás začne někdo škrtit. Omlouvám se za tak drsný začátek a vím, je to šílená představa. Hned to napravím a podám vám záchrannou ruku. Mohu vám nabídnou řízek, vodu nebo kyslík?

„Mohu vám nabídnou řízek, vodu nebo kyslík?“

Že byste si dali řízek? Ale nééé…vážně. Vžijte se do té situace. Takový škrtící člověk se touží nadechnou a myslím, že se shodneme na tom, že mu chybí  KYSLÍK (1). Pro zklidnění podráženého a vyschlého krku vám následně podám sklenici VODY (2) a pak si spolu dáme nějaké dobré jídlo. Třeba ŘÍZEK (3).

Proč jsem začala hned tak zostra? Protože vím, že teď už nikdy nezapomenete správný systém péče o pleť, který vaše pleť potřebuje k tomu, abyste se promazali k tomu, aby plet vypadala mladší, zářivější a abyste se zbavili nedokonalostí, které vás na pleti trápí.

Jak dodat pleti kyslík

Během dne se na pleť nachytá spousty nečistot, které se dostávají do pórů. Ve spánku naopak tělo vyplavuj toxiny a nečistoty, které zůstávají na povrchu pleti, pokud  je dostatečně neodstraníme. Výsledkem pak často bývají černé tečky a mdle vypadající pleť.

Pravidelné čistění pleti v podobě čistícího krému/gelu (záleží na typu vaší pleti) je nejen základní prevencí proti vzniku černých teček, ale dokonale vyčištěná pleť se také  může zhluboka nadechnout (KYSLÍK) a je připravena přijímat a vstřebávat následující péči. To znamená, že séra a krémy, které následně použijete, proniknou lépe do pleti a mohou působit.

Voda

Vyčištěná pleť prahne po vodě v podobě hydratačního krému, jehož složení se liší v případě suché/mastné/smíšené pleti. U hydratačních krémů je důležitá zaručená doba hydratace. Každý kvalitní krém poskytuje informaci o zaručené době hydratace. Ideální je používat krém, který hydratuje alespoň 10 hodin. Přípravky průměrné/podprůměrné kvality tuto informaci neposkytují a hydratují vaší pleť cca 2-3 hodiny, což je pro pleť nedostačující.

Živiny

V případě, že chcete řešit problémy pleti jako akné, pigmentové skvrny nebo vrásky, přichází na řadu séra. Tedy živiny, které pronikají do druhé vrstvy pokožky (škáry) a řeší problematiku pleti. Aby se však mohly dostat až do druhé vrstvy, je důležité mít připravenou, vyčištěnou pleť.

Každé sérum (živiny) je potřeba zalít vodou (hydratačním krémem), aby mohlo začít působit. Je to stejné, jako když vaříte polévku. Nakrájené suroviny (živiny) v hrnci musíte zalít vodou, aby nakonec vznikla polévka.

Tak si to pojďme shrnout

Postup při základní péči: čistící krém/gel (odstraní nečistoty a make-up z pleti, dodá pleti kyslík) =>> hydratační krém (dodá pleti potřebnou vláhu)

Postup při řešení problému na pleti: v případě, že je pleť již zvyklá na nějakou péči, můžeme začít používat séra, která řeší problematiku na pleti. Séra jsou živiny, které potřebují čistou pleť, aby se dostaly do vrstvy, ve které budou působit. Aby však opravdu začaly působit, musíme jim dodat vodu.

čistící krém/gel (kyslík) =>>sérum (živiny) =>>hydratační krém (voda)

Chcete začít pečovat o svojí pleť, dodat jí mladistvý vzhled nebo vyřešit nedokonalosti, které vás trápí? Objednejte se na kosmetické poradenství, kde vytvořím jídelníček na míru pro vaší pleť a vše si vyzkoušíte.

 CHCI SE OBJEDNAT

Kateřina Polanská
Svatební vizážistka, která se postará o váš dokonalý make-up ve svatební den. Milovnice hýčkání, svatební atmosféry, tvořivá duše, romantička a beznadějná následovatelka svého srdce, která pečuje o krásu nevěst a svatebčanů. Zakladatelka projektu Šik kočka, kde učím ženy péči o pleť a decentní denní líčení.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • Vytvořte si návyk, který bude startem k Vaší nové kráse.
  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky