Barevná inspirace pro svatební líčení 2021

Perfektní a zářivá pleť, zemité tóny očních stínů, přirozený glam look a černé linky jsou trendy, které snad nikdy nevyjdou z módy. Cítíte se ale lépe ve výraznějším barevném líčení a chcete takový make-up i ve svůj svatební den? Tak právě pro vás mám v dnešním článku pár inspirací.

Proměňte své oční stíny v pastelové odstíny

Místo odvážných barev očních stínů zkuste pracovat s pastely. Pastelově růžová patří mezi ženami mezi nejoblíbenější, jelikož dodává na romantičnosti a něžnosti. Barvy však můžete různě obměňovat a kombinovat. Pokud zůstaneme stále u růžové, tak ta vypadá skvěle například v kombinaci se světle a tmavě hnědým stínem. Pomocí konturovací tužky můžete ještě vytvořit linku, která přidá líčení na dramatičnosti.

Nebojte se nosit odvážné oční linky

Oční linky zvýrazňují oči a na fotografiích vypadají skvěle. Klasické černé linky se nikdy neomrzí. Pokud se na to cítíte, můžete experimentovat s barvami. Krásně vždy bude vypadat linka v barvě vašich očí. Ta váš pohled zintenzivní a prohloubí. Vyzkoušet můžete ale i jiné barvy. Hnědým očím lichotí fialová a zelená. Modrým očím sluší zelená a oranžová a na zelené oči můžete zkusit hnědou, měděnou nebo fialkovou. Zbytek obličeje naličte přirozeně.

Barvy – návrat k základům

Pokud jde o vytvoření krásného svatebního líčení pomocí barev, často odkazuji zpět na základní teorii barev. Když se podíváte na barevný kruh, tak barvy, které leží vedle sebe, se nazývají „analogické“ barvy. Jedná se o tři barvy, které leží vedle sebe, přičemž jedna je dominantní. Příkladem může být červená, oranžová, červenooranžová. Protože jsou tyto barvy vedle sebe, jsou příjemné pro oko. Tyto barevné vztahy se často vyskytují v přírodě a mají tendenci spolu fungovat, protože spolu úzce souvisejí.

Krásně může vypadat lehce růžová na oko, jemnější verze této barvy na tvář a další podobný tón na rtech. Analogické barvy vytváření monochromatický vzhled, který je vždy krásný. Zkuste experimentovat s jedním z následujících odstínů: růžová, švestková, červená, pomerančová. Každou barvu naleznete ve všech možných tónech, takže se s nimi nebojte hrát. Celkový vzhled by však měl být také v harmonii s vašimi svatebními šaty a účesem.

Kateřina Polanská
Svatební vizážistka, která se postará o váš dokonalý make-up ve svatební den. Milovnice hýčkání, svatební atmosféry, tvořivá duše, romantička a beznadějná následovatelka svého srdce, která pečuje o krásu nevěst a svatebčanů. Zakladatelka projektu Šik kočka, ve kterém učí ženy péči o pleť a decentní denní líčení a autorka brožury Sama sobě vizážistkou.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.