Beauty tipy pro nevěsty, se kterými můžete začít hned teď doma

Celosvětová pandemie za poslední rok svatbám nepřeje. Ať už jste se i přes současnou situaci rozhodli pro letošní menší obřad, nebo odložíte svatbu na příští rok, tak na začátek svatebních příprav pro krásnou pleť a zářivé vlasy není nikdy brzy. Příjemnou péči si dnes můžete udělat i v pohodlí vašeho domova s kvalitními přípravky.

1. Vytvořte si časový plán

Nejedná se o nic náročného, ale některé problémy s pletí vyžadují delší čas a jemnou péči. Proto je vhodné začít i s půlročním předstihem.

5-6 měsíců před: pokud to ještě nevíte, tak si zjistěte, jaký máte typ pleti a začněte používat přípravky přímo pro vás určené. Na výběru si dejte opravdu záležet. Mnoho značek dnes nabízí konzultace zdarma nebo vzorky produktů. Za nevhodně zvolené produkty totiž v lepším případě vyhodíte „pouze“ peníze, v tom horším se vám ale může objevit alergická reakce či jiné kožní problémy. Také bych doporučila zaměřit se více na kvalitní stravu, vitamíny a naopak omezit kofein a alkohol.

3-4 měsíce před: dopřejte si pravidelnou manikúru a pedikúru. Výbornou zkušenost mám například s domácí P-shine sadou, která vytvoří přirozený a zdravý vhled nehtu a zároveň působí jako prevence proti lámání a třepení nehtů. Pro zářivější úsměv můžete vyzkoušet Dulcia Natural bělící sérum na zuby.

1-2 měsíce před: zaměřte se na své vlasy. Používejte vlasové masky, zajděte si ke kadeřnici, pijte více čisté vody a vyhýbejte se nadměrnému solení.

1 den před: udělejte si relaxační den, zajděte si na manikúru a pedikúru, pijte hodně vody a v neposlední řadě si dopřejte dostatek spánku.

2. Dostaňte vlasy do formy

Než bude opět možnost zajít si ke kadeřnici, můžete se více zaměřit na domácí péči o vlasy. Vyzkoušet můžete například sérum na konečky vlasů od značky Antonin B. (Využijte slevu 10% s kódem: KATERINA-WEDDING)

3. Pijte více vody

Každá hydratovaná pleť vypadá krásněji a mladistvěji. Nejlevnější a nejpřirozenější způsob je dodávat jí dostatek čisté vody. Dělá vám problém uhlídat si dostatečné množství tekutin? Obyčejné pití vody si můžete zpestřit například motivačními lahvemi na vodu.

4. Čistěte pokožku

Kolem svatby bývá tolik stresu. Není ale potřeba hned panikařit, pokud se vám na pleti rozšířilo akné. V tomto směru se mi vždy osvědčilo, že méně je více. Vyřaďte přípravky, které by mohly pleť dráždit (peelingy) a zaměřte se spíše na jemné čištění a šetrné osušení pleti.

5. Hýbejte se

Udržet si motivaci bývá někdy těžké. Díky fitness aplikacím se můžete společně s kamarádkou zapojit do sportovních výzev, sledovat navzájem své výsledky a na konci měsíce se třeba odměnit. Ve dvou se to lépe táhne a uvidíte, že vás to bude i bavit.

6. Jezte zdravěji

Nejsem zastáncem diet a velkého odpírání toho, co mám ráda. Na druhou stranu se snažím více přemýšlet nad tím, jestli mám opravdu po obědě ještě chuť na kávu a něco sladkého, nebo je to pouze zvyk a stejně tak mě chuťově uspokojí například kousek ovoce.

7. Analyzujte svoji pleť

Vrásky, rozšířené póry, pevnost pokožky, jas? Nevíte na co dříve se zaměřit a k tomu jsou ještě všechny salony zavřené? Tak vám určitě udělá radost aplikace od Loreal, díky které si uděláte rychlou a snadnou analýzu pleti v pohodlí vašeho domova. Dozvíte se zde také váš virtuální věk a samozřejmě vám doporučí přípravky vhodné pro vaši péči.

Kateřina Polanská
Svatební vizážistka, která se postará o váš dokonalý make-up ve svatební den. Milovnice hýčkání, svatební atmosféry, tvořivá duše, romantička a beznadějná následovatelka svého srdce, která pečuje o krásu nevěst a svatebčanů. Zakladatelka projektu Šik kočka, ve kterém učí ženy péči o pleť a decentní denní líčení a autorka brožury Sama sobě vizážistkou.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.