Co udělá pravidelné čištění s vaší pletí

Z mých článků o líčení a brožury Sama sobě vizážistkou už víte, že čištění pleti považuji za nejdůležitější a nejzákladnější krok v každodenní péči o pleť. Nejenže připraví pokožku na to, aby se do ní dostaly účinné látky z krémů a sér, ale nachystá ji i na líčení.

V dnešním článku se s vámi podělím o pár tipů, jak o pleť nejlépe pečovat.

1. Čím si správně čistit pleť?

Stále se ještě často setkávám s tím, že si ženy čistí obličej pouze vodou nebo vodou a mýdlem. Samotná voda z pleti nedokáže odstranit mastnotu a nečistoty a mýdlo pleť příliš vysušuje. Proto se při výběru kosmetiky zaměřte na produkty určené přímo na čištění pleti a svoji pozornost také zaměřte na to, aby byly vhodné pro váš typ pleti. Obecně platí, že pro sušší pleť se hodí přípravky krémové konzistence, zatímco pro mastnější pleť přípravky gelové.

Při čištění pleti také doporučuji používat čisticí kartáček na obličej, který vyčistí pleť do hloubky a šetrně odstraní nečistoty ucpávající póry.

2. Je potřeba si čistit pleť, když se nelíčím?

Ano. I když se nelíčíte, tak se vám během dne usazují na pleti nečistoty z okolního prostředí. Prach, mastnota i pot tak mají velký vliv na vzhled a stav pleti. Pleť pak vypadá mdle, unaveně a mohou se na ní tvořit pupínky a ucpávat póry.

3. Kolikrát denně?

Vím, že to mnoho žen překvapí, ale pleť si čistěte 2x denně. Večer odstraníte make-up a již výše zmíněné nečistoty, které se vám na pleti během dne usadí. Během spánku se z těla vyplavují škodliviny, které ranním čištěním opět odstraníte a zároveň připravíte pleť na denní make-up, který tak na pleti i lépe drží.

4. Stačí mi tato péče, aby byla pleť dokonale vyčištěná?

Některým ženám ano, některým ne. Na naši pleť má vliv několik faktorů. Prostředí, stres, strava, kouření, čištění. Každodenní péče zlepšuje přirozený a mladistvý vzhled. Pokud je vaše pleť vystavena náročným podmínkám, je vhodné navštěvovat alespoň 1x měsíčně kosmetičku, která vám pleť vyčistí důkladně.

5. Co kromě čištění ještě mohu pro svoji pleť udělat doma?

Podle potřeb pleti je vhodné do pravidelné péče zařadit i masky, které se postarají o lepší vzhled pleti. Na trhu jsou například masky hydratační, čisticí, rozjasňující. Výsledky jsou viditelné okamžitě. Jemné exfoliační složky peelingu zase omezují výskyt jemných linek a okamžitě zlepšují strukturu pleti tím, že odstraňuje odumřelé buňky a usazeniny z pórů.

Kateřina Polanská
Svatební vizážistka, která se postará o váš dokonalý make-up ve svatební den. Milovnice hýčkání, svatební atmosféry, tvořivá duše, romantička a beznadějná následovatelka svého srdce, která pečuje o krásu nevěst a svatebčanů. Zakladatelka projektu Šik kočka, ve kterém učí ženy péči o pleť a decentní denní líčení a autorka brožury Sama sobě vizážistkou.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.