Jak si vytvarovat obočí

Obočí je nejdůležitějším prvkem na obličeji, protože mu dává výraz a rámuje ho. Proto je důležité nepodléhat módním trendům, ale držet se své přirozené krásy a respektovat přirozený tvar a hustotu.

Při odchylkách ho však můžeme drobnou úpravou vytvarovat k ideálnímu tvaru.

Jaké konkrétní úpravy mám na mysli?

1. Tvarování obočí

Před samotnou úpravou si obočí pročešte kartáčkem na obočí ve směru jeho růstu. Nyní si popíšeme, kde by mělo obočí začínat, kde by měl být ideálně jeho nejvyšší bod, a kde by mělo končit.

a) Začátek obočí

Tužku drže svisle podél hrany nosu. Vaše obočí by mělo začínat v zákrytu s vnitřní stranou oka.

b) Nejvyšší bod

Ve spodní části nosu držte tužku stále podél jeho hrany. Špičku tužky ale posuňte do středu duhovku. Tam, kde vám tužka protíná obočí je jeho nejvyšší bod.

c) Konec obočí

Nyní ještě více posuňte špičku tužky tak, aby protínala vnější koutek oka. Zde by vaše obočí mělo končit.

Tvarovat obočí spíše do kulatého nebo hranatého tvaru? Jaký tvar se hodí k vašemu obličeji? Tento detailní návod si můžete přečíst v brožuře Sama sobě vizážistkou.

2. Líčení obočí

Při líčení obočí můžete použít speciální krémovější stíny na obočí, matné slisované stíny nebo tužku na obočí. Pro přirozený vzhled používejte odstíny, které se blíží přirozené barvě vašeho obočí nebo je o odstín světlejší. Při použití stínu dokreslujte chloupky, kam je potřeba pomocí zkoseného štětečku. Aby celkový efekt vypadal přirozeně, pročešte na závěr obočí opět štětečkem.

Kateřina Polanská
Svatební vizážistka, která se postará o váš dokonalý make-up ve svatební den. Milovnice hýčkání, svatební atmosféry, tvořivá duše, romantička a beznadějná následovatelka svého srdce, která pečuje o krásu nevěst a svatebčanů. Zakladatelka projektu Šik kočka, ve kterém učí ženy péči o pleť a decentní denní líčení a autorka brožury Sama sobě vizážistkou.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.