Moje péče o pleť v těhotenství

Těhotenství je pro mě období plné změn ve většině směrech mého života. Od sportovních aktivit, změn v jídelníčku, až po ty psychické a fyzické. Musím přiznat, že začátek těhotenství pro mě byl náročnější a neprožívala jsem ho jako nejkrásnější období v životě ženy. Když jsem ale přestala vnitřně vzdorovat a přijala jsem všechny změny, které těhotenství přináší, začala jsem si ho konečně užívat a celkově se zlepšilo vše s tím spojené.

V dnešním článku se zaměřím na změny, které přináší těhotenství mojí pleti, co mi pomáhá a jaké produkty jsem si oblíbila.

Ze začátku bych také ráda zmínila, že i pro mě je to neustále období plné pokusů a omylů a není to návod platný pro všechny těhotné ženy. Jsou to však kroky a produkty, které mně osobně pomohly a mohou tak být inspirací i pro vás, protože vím, že žádná z nás nechce mít doma desítky produktů, které stejně nepomáhají a ještě třeba stály nemalé peníze.

1. Čistota je základ

V prvním trimestru mě doprovázela velká únava, proto jsem se v péči o pleť věnovala jen tomu nejnutnějšímu, a to pro mě bylo čištění a hydratace. Na druhou stranu jsem se těmto krokům věnovala o to pečlivěji, což bylo znát i na pleti.

Přírodní produkty

Samotnému čištění jsem se věnovala 2x denně několik minut a to především přírodními produkty. Mezi mé nejoblíbenější patřil a stále patří produkt od značky Omorfia ZEN PURITY. Je pro každý typ pleti, a tak není potřeba řešit případnou změnu typu pleti. Podobným produktem je bio čisticí balzám na obličej od značky Inlight. Ten je však o něco dražší. Co jsem začala nově používat, jsou pratelné odličovací tamponky, díky kterým se nečistoty z pleti odstraní kvalitněji, než když si obličej oplachujete pouze rukama. Dalším mým oblíbeným produktem je BIO růžová voda od Purity Vision na dočištění pleti a tonizaci. Mimo jiné ji také ráda používám k zafixování make-upu při líčení.

2. Hydratace

U hydratace vybírám produkty podle ročního období, ale také podle aktuálních potřeb pleti. Dlouhodobě osvědčený mám DIVINE ELIXIR omlazující olej od značky Omorfia. Ten jsem používala ráno a večer v období, kdy jsem měla pleť téměř bez problémů. Skvělé produkty má ale také Havlíkova přírodní apotéka. V zimě jsem si přes den oblíbila Sněhovou vločku a na noc Andělskou tvář. Občas jsem měla potřebu i pleť na noc pořádně promastit extra zvláčňujícím nočním krémem od značky Mary Kay.

3. Doplňková péče

Od druhého trimestru jsem se opět vrátila i k doplňkové péči v podobě masek a peelingu.

Příjemný peeling má Omorfia se zeleným čajem. Pleť je po něm krásně vláčná a neškrábe tolik jako jiné mechanické peelingy.

No a do masek jsem se znova zamilovala. Používám je téměř denně a zkouším stále nové a nové. Mezi mé oblíbence patří Havlíkova přírodní apotéka: krémová maska Vitamín C, krémová maska Kolagen, noční maska Růže damašská, Modrý jíl. Další masky: Zpevňující maska Artistry Signature Select, Čisticí maska Artistry Signature Select

Při problémech s akné/vyrážkou jsem si na postižené místo aplikovala 2-3 kapky Konopného & tea tree oleje od značky Zelená země. Má antiseptické a regenerační účinky a pomáhá tak při více kožních problémech.

4. Make-up

Pro sjednocení a rozjasnění pleti vždy sáhnu po make-upech a produktech, které vypadají přirozeně a zároveň vydrží celý den. Zuii Bio tekutý make-up pleť sjednotí a zároveň ji hydratuje a vyživuje. Pro vytvoření matnějšího vzhledu pleti je skvělý make-up ovesné mléko od Ere Perez a z pudrových make-upů vyhrává Hello Happy Velvet Powder Foundation od značky Benefit. Dokonalý glamour look zase vytvoří vanilkový rozjasňovač od Ere Perez.

5. Ostatní

Vlivem hormonů se může naše pleť naprosto zbláznit, proto se ji snažím co nejvíce pomoci. Na druhou stranu si ale nic nedělám z nějakého pupínku navíc, protože i samotný stres má na naši pleť negativní vliv. Naopak jsem do svého jídelníčku zařadila více ovoce, zeleniny a vitamínů. Také si ráda denně dopřávám hrst neloupaných mandlí, které si nechám přes noc v mističce s vodou. Jsou výborným zdrojem antioxidantů a zároveň zahání chuť na sladké. No a v neposlední řadě piji hodně vody.

Přeji vám krásné a klidné těhotenství a pokud si budete chtít pořídit některé kosmetické produkty, můžete využít slevy poskytnuté obchody LadyBio nebo Zelená země – více v sekci spolupráce.

K.

Kateřina Polanská
Svatební vizážistka, která se postará o váš dokonalý make-up ve svatební den. Milovnice hýčkání, svatební atmosféry, tvořivá duše, romantička a beznadějná následovatelka svého srdce, která pečuje o krásu nevěst a svatebčanů. Zakladatelka projektu Šik kočka, ve kterém učí ženy péči o pleť a decentní denní líčení a autorka brožury Sama sobě vizážistkou.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.