Detailní plán péče pro mastnou a smíšenou pleť. Když jedete na hory/pláž, máte citlivou pleť, jste těhotná nebo jste zatím o pleť vůbec nepečovala.

Co vás nejvíce trápí v případě smíšené/mastné pleti

Mazové žlázky produkují příliš mnoho mazu, a tím dochází i ke zvýšenému lesku pleti. Typické jsou větší póry než u jiných typů pleti a je náchylná k akné. Na první pohled je pleť lesklá a našedlá. Vzhledově může připomínat kůru pomeranče. U této pleti nejsou dlouho vidět vrásky. Maz totiž pomáhá vrstvě pleti zadržovat vodu a chrání tak pleť před vnějšími příčinami vysušování.

Na konci dnešního článku vás seznámím s pomocníky, které využije každá žena během dne, pokud vás trápí lesknoucí se pleť. Ale nebudeme předbíhat, jelikož je daleko efektivnější lesku na pleti předcházet, než ho pouze maskovat.

 Základem je vhodně zvolená péče a přípravky

1. Čistění pleti

Při výběru přípravku na čištění pleti se soustřeďte především na to, aby byl určen právě pro mastný/smíšený typ pleti. Jejich konzistence bývá převážně gelová a obsahují složky pro omezení lesku a regulaci mazových žláz.

2. Tonikum

Na dokonale vyčištěnou pleť doporučuji používat bezalkoholové tonikum, které pleť dočistí a osvěží. Tonikum, které obsahuje alkohol, pleť více vysušuje, což způsobí obranný efekt a pleť začne podporovat funkci mazových žláz před případnou dehydratací.

3. Maska

Zde bych se nejvíce zaměřila na individuální potřeby pleti. Vůbec bych se nebála používat 2-3 masky současně, nebo je střídat. Masky se používají cca 2x – 3x týdně a potřeby pleti se mění v různých fázích v měsíci i podle počasí. Více o maskách se dočtete zde

4. Hloubková péče

Peeling vás zbaví odumřelých kožních buněk a pleť vyčistí do hloubky. Navíc můžete použít sérum, které uzavírá vyčištěné póry a pleť je tak hladší. Peeling ale nikdy nepoužívejte při otevřeném akné.

Plán péče o pleť

Smíšená pleť bez větších problémů s mastnou zónou ve tvaru T nebo I

Když jedete na hory či na pláž a pleť potřebuje ochranný faktor

Extrémně mastný střed obličeje a suché tváře

Citlivá pleť

Pleť s akné

Po antibiotikách, kuřačka, těhotná, když jste zatím nepoužívala nic nebo jen vodu a mýdlo

Pomocníci nejen do kabelky

Pokud potřebujete poradit s péčí o pleť individuálně, neváhejte se na mě obrátit. Můžete mi napsat e-mail: katerina@katerinapolanska.cz nebo rovnou zavolat na 608 662 533

pěkný den

K.

Kateřina Polanská
Svatební vizážistka, která se postará o váš dokonalý make-up ve svatební den. Milovnice hýčkání, svatební atmosféry, tvořivá duše, romantička a beznadějná následovatelka svého srdce, která pečuje o krásu nevěst a svatebčanů. Zakladatelka projektu Šik kočka, ve kterém učí ženy péči o pleť a decentní denní líčení a autorka brožury Sama sobě vizážistkou.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.